Panika byla vyvolána záměrně a účelově

 Panika byla vyvolána záměrně a účelově

Václava Adámková je zkušená mikrobioložka a primářka antibiotického centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. A její názor na aktuální pandemii koronaviru může řadu lidí nadzvednout. Větší vrásky jí totiž dělá obyčejná chřipka.

Takzvaná sezónní chřipka podle ní každý rok po celém světě zabije až půl milionu lidí. “A jestliže dojde k mutaci a objeví se nějaký závažnější chřipkový virus, tak vede k úmrtí i mladých, zdravých lidí, nejen těch s ostatními onemocněními,” vysvětluje primářka.

A svůj názor podporuje i čísly přímo z Česka. “Na chřipku každý rok během sezóny zemřou desítky lidí, v loňském roce to bylo kolem 175, letos je to kolem 60 lidí. Pořád je to více než na koronavirus,” říká zkušená lékařka.

V Itálii, která patří mezi nejpostiženější země, podle ní chřipka v roce 2015 zabila 20 tisíc nemocných. Proto si hysterii a pozornost spojenou s koronavirem nedokáže rozumně vysvětlit. Covid-19 podle ní má zkrátka větší “reklamu”.

Osobně se proto koronaviru nijak zvlášť nebojí, jiná infekční onemocnění jsou podle ní horší. “Zapomíná se třeba stále na HIV. Pozornost opadla, přitom ale na HIV na světě zemřelo celkem už přes 36 milionů lidí. Takže skutečně existují závažnější choroby,” má jasno Adámková.

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!