První dávky antivirového léku Avifavir byly dodány do ruských nemocnic

 První dávky antivirového léku Avifavir byly dodány do ruských nemocnic

RDIF, ruský státní investiční fond a skupina ChemRar dnes oznamují dodání první šarže Avifaviru do ruských nemocnic.

Kliniky a farmaceutické organizace v moskevském, Leningradském, Novgorodském, Kirovském a Nižním Novgorodském regionu, jakož i v Tatarské republice a Jekatěrinburgu již obdržely první dodávky této drogy. V červnu bude ruským nemocnicím doručeno 60 000 kurzů Avifaviru. Produkce Avifaviru by mohla být v případě potřeby zvýšena na dva miliony kurzů ročně.

Avifavir je označen digitálním kódem Data Matrix. Označování je analogem drogového pasu, který zaručuje pravost léku a umožňuje sledovat celou cestu každého balení: od výroby po lékárnu nebo zdravotnické zařízení. Pravost lze ověřit pomocí mobilní aplikace Honest Sign.

Avifavir je jedním ze dvou registrovaných léčiv COVID-19 na světě. Avifavir se také stal prvním lékem založeným na Favipiraviru na světě schváleným pro léčbu COVID-19. V klinických studiích prokázal vysokou účinnost a narušil reprodukční mechanismy koronaviru.

Dne 29. května 2020 obdržel Avifavir registrační certifikát od Ministerstva zdravotnictví Ruské federace a stal se prvním ruským lékem schváleným pro léčbu pacientů COVID-19. Dne 3. června 2020 ministerstvo zdravotnictví zařadilo Avifavir do sedmého vydání pokynů pro prevenci, diagnostiku a léčbu nové infekce koronaviry COVID-19.

Kirill Dmitriev, generální ředitel Ruského fondu přímých investic, řekl

„Ruské nemocnice začaly dostávat Avifavir, první ruský lék proti koronaviru, k léčbě svých pacientů. Droga bude poskytována zdarma v rámci programu povinného zdravotního pojištění. Droga je velmi žádaná po celém Rusku. Probíhají jednání o zajištění dodávek do téměř všech regionů země. Obdrželi jsme také žádosti o dodávky Avifaviru z více než deseti zemí. Podle prvních výsledků klinických hodnocení je tento lék jedním z nejslibnějších na světě. “

Avifavir se ukázal jako vysoce účinný během první fáze klinických hodnocení prováděných IM Sechenovem první moskevskou Státní lékařskou univerzitou, Lomonosovskou moskevskou státní univerzitou a dalšími institucemi.

  • Podle výsledků první fáze klinických hodnocení Avifavir prokázal bezpečnost bez detekovaných nových nebo dříve nehlášených vedlejších účinků;
  • Po prvních čtyřech dnech léčby bylo 65% ze 40 pacientů, kterým byl podáván Avifavir, negativně vyšetřeno na koronavirus, což je dvakrát tolik, než ve standardní terapeutické skupině. Do desátého dne dosáhl počet pacientů, u kterých byly výsledky testu negativní, 90%;
  • Účinnost léčiva je nad 80%, což je kritérium pro léčivo s vysokou antivirovou aktivitou;
  • Tělesná teplota 68% pacientů užívajících Avifavir se vrátila k normálu dříve (třetí den) než v kontrolní skupině (šestý den);
  • Droga prochází soudy v Moskvě, Petrohradu, Tveru, Nižním Novgorodu, Smolensku, Ryazanu, Kazani, Ufě a v Dagestanské republice.

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!