Remdesivir nemá žádné klinické přínosy

 Remdesivir nemá žádné klinické přínosy

Zatímco většina tuzemských medií uvádí jak je lék Remdesivir účinný na nemoc Covid-19, viz.například:

New York Experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Informoval o tom ve středu zpravodajský server Politico s odvoláním na tiskové prohlášení firmy. Pozitivní výsledky testu ve středu přivítal prezident Donald Trump. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/test-leku-remdesivir-prinesl-pozitivni-vysledky-ucinny-muze-byt-uz-po-peti-dnech.A200429_163904_ln_zahranici_ele

Ovšem pravděpodobně je opak pravdou.Britský deník Guardian naopak uvádí, že tento lék nemá zcela žádný přínos v boji s koronavirem, nemoci Covid-19.

Léčba pacientů s koronaviry pomocí antivirového léčiva remdesivir neprokázala žádné „významné klinické přínosy“ v první randomizované studii svého druhu, podle výzkumu zveřejněného ve středu, zprávy AFP .

Ve studii mezi více než 200 pacienty Covid-19 ve Wuhan v Číně , publikované v The Lancet, lékaři nezjistili žádné pozitivní účinky podávání léčiva ve srovnání s kontrolní skupinou dospělých.

Výsledky byly zveřejněny poté, co americký farmaceutický gigant Gilead, který vyrábí remdesivir, uvedl, že samostatná rozsáhlá studie s drogou vykázala pozitivní výsledky.

“Naše studie bohužel zjistila, že i když je bezpečný a přiměřeně tolerovaný, remdesivir neposkytoval významné výhody oproti placebu,” uvedl Bin Cao z čínsko-japonské přátelské nemocnice a hlavní lékařské univerzity v Číně, který výzkum vedl.

“To není výsledek, v který jsme doufali.”

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!