Rusko nasadí na koronavirus lék Avifavir

 Rusko nasadí na koronavirus lék Avifavir

Ministerstvo zdravotnictví Ruské federace udělilo dočasně osvědčení o registraci léku Avifavir NA LÉČBU COVID-19.

Avifavir, který je v zemi prvním lékem Covid-19, je generickou verzí léku proti chřipce Avigan, který se v Japonsku používá od roku 2014 k léčbě závažných forem chřipky.

Avifavir prokázal účinnost v klinických hodnoceních prováděných IM Sechenovem první moskevskou Státní lékařskou univerzitou, Lomonosovskou moskevskou státní univerzitou a dalšími lékařskými a akademickými institucemi.Během studie bylo lékem léčeno 40 pacientů. Z těchto účastníků bylo 60% testováno na koronavirus negativně po pěti dnech léčby, dvakrát vyšší ve srovnání s těmi, kteří užívali standardní terapii.

RDIF uvedla, že poslední fáze klinických studií s Avifavirem pokračuje na 330 pacientech.

Generální ředitel Ruského fondu přímých investic Kirill Dmitriev řekl: „Afivavir není jen první antivirový lék registrovaný proti koronavírusu v Rusku, ale je to možná také nejslibnější lék proti Covid-19 na světě.

“Byl vyvinut a testován v klinických studiích v Rusku v bezprecedentně krátkém časovém období, což umožnilo, aby se Afivavir stal prvním registrovaným lékem založeným na Favipiraviru na světě.”

Mezitím ruský ministr zdravotnictví Michail Murashko na tiskové konferenci dne 30. května řekl, že zkoušky vakcíny Covid-19 by měly být zahájeny během následujících dvou týdnů. Murashko citovala tisková agentura TASS jako: „Snahy o vytvoření vakcín probíhají nejméně na pěti stopách. Musíme mít na paměti, že léky používané k prevenci infekcí musí být bezpečné. Pokusy pokračují a do dvou týdnů plánujeme zahájit klinická hodnocení. “

Ruská místopředsedkyně vlády Tatyana Goliková uvedla, že vakcína Covid-19 může být v zemi registrována v srpnu.

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!