Světová zdravotnická organizace WHO nedoporučuje nosit roušky

 Světová zdravotnická organizace WHO  nedoporučuje nosit roušky

Světová zdravotnická organizace (WHO) nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším boji proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Nic nenaznačuje tomu, že by to něčemu pomohlo, konstatoval v pondělí koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan.

Podle Ryana roušky představují spíš dodatečná rizika, když je lidé nesprávně snímají. Právě při tom se totiž mohou nakazit. „Naše rada: nedoporučujeme nošení roušek, pokud člověk není sám nakažen,“ řekl Ryan.

V České republice je nošení roušek povinné v zásadě všude mimo domov. Český premiér Andrej Babiš dokonce o víkendu vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se českým postupem inspiroval a také v USA zavedl povinné nošení roušky na veřejnosti. Video vyzývající lidi k nošení roušek prý Babiš poslal většině evropských prezidentů a premiérů.

Nepoužívejte roušku, pokud sám nejste nakažen. Budu nakažen, projeví se to po deseti dnech a já budu těchto deset dní vesele rozsévat nákazu? Netvrdím, že rouška sama o sobě je spásou, ale svou funkci bezesporu plní. WHO plní zadání ke snížení stavu populace? Alespoň to tak vypadá. Noste roušky, ať si WHO žvaní jak je jim libo.Rady a doporučení této organizace se poslední dobou ukázali jako špatné.Na vše reaguje tato organizace pozdě.Naše vláda postupuje správným směrem a na rozdíl od Itálie, Španělska, Německa a jiných zemí není u nás situace tak krizová.Proto lidé noste roušky!

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!