Zavinil Boris Johnson rozšíření koronaviru?

 Zavinil Boris Johnson rozšíření koronaviru?

Britský premiér Boris Johnson dne 13.3.2020 veřejně hlásal jak nechá celou zemi promořit koronavirem, že je to nejlepší řešení situace a vytvoří se tak kolektivní imunita.

Jediným opatřením byla pobídka k sebeizolaci těch, kteří pociťují příznaky. A to pouze na výše avizovaný jeden týden. „Myjte si ruce a buďte rozumní,“ doporučovala britská vláda. Evropské země přitom přijímaly čím dál tím tvrdší opatření. Kritici Borise Johnsona jej začínali obviňovat, že se svým národem hraje ruskou ruletu. Zcela neotřelý postup se mu vymkl z rukou, což po týdnu sám pochopil a začal přijímat opatření proti šíření koronaviru. Zdá se však, že bohužel pozdě.Jeho fanatický a nesmyslný přístup stojí brity mnoho.

Britští zákonodárci se ale od svého divokého plánu museli odklonit rychleji, než se původně očekávalo. Nárůst nových potvrzených případů totiž předčil očekávání. Boris Johnson začal být i vstřícnější i k médiím a zavázal se ke každodenním tiskovým konferencím. Přesto momentálně Británie za ostatními západními zeměmi značně zaostává a vlak jí ujíždí. Na rozdíl od Irska zatím ani nezakázala provoz restauračních zařízení.Nyní roste počet nakažených přímo raketově.

Britské ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek oznámilo, že počet obětí ve Spojeném království stoupl za den o 115 na 578. Počet nově detekovaných případů za den překročil 2000 a jejich počet překročil deset tisíc. Z celkem 104 866 otestovaných jich bylo 11 568 pozitivních.

Toto je obrovské selhání britské vlády a měla by za to nést následky.

Český vědec označil postup britské, ale i švédské vlády, tedy nechat populaci promořit, aby získala kolektivní imunitu za šílenství.

Článek zde!

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejpřísnější opatření platí i po 22. lednu! Školy neotevřou, testy zdarma a Ski areály zavřené!